Pizza Pizza Pizza!?!
Pizza Pizza Pizza!?
Please could you just do this little survey? It's for my food technology lesson tomorrow. Just write down your actual answers. Thank You Thank You Thank You!
1) How often do you eat pizza?
-Never
-Once a month
-Once a fortnight
-Once a week
-More than once a week
2)What kind of pizza do you normally buy or make?
-From a supermarket a)frozen b)chilled c) delicatessen counter
-Home delivery
-Takeaway
-Restaraunt
-Make my own
3) How much does this pizza cost you?
Aproximately (oh I don't know about dollars or euros)
-£4 -£3 -£2 -£1
4) What type of base do you prefer?
-Thin
-Deep pan
-Crusty
-Plain
-Flavoured (cheese)
-Flavoured (garlic)
-Other (please specify)
5) Pick your THREE favourite flavours/toppings from the list below
-Minced lamb -Minced beef -Chicken
-Tuna - Ham -Salami -Onion
-Mushroom -Peppers(green/red) -Peas
-Sweetcorn -Baked Beans -Chillies
-Herbs -Garlic -Anchovy -Pineapple
-Other (please specify)
Thank you so much!
Answers: 1.once a week
2.home delivery
3.well about 2-3 pounds..depends
4.thin or flavoured(cheese)
5.mushrooms-peppers-peas or tuna-ham-salami-onion 1 - once a month
2- home delivery
3-$25.00 don't know about your money
4-deep pan
5- chicken, mushroom, bacon Once a month
From a supermarket a)frozen
£2 -£1
Thin
Pepperoni, spicy meat, tomato + cheese 1) Once a month
2) Home delivery
3) $12
4) Thin
5) Pepperoni-Mushroom-Onion 1) once a month
2) frozen
3) $2.99
4) Other- just thin crust, sauce, cheese, and pepperoni
5) Other- Pepperoni
Question for you- why do you need to know? please email me and tell me at lucylola8@yahoo.com About once a month
Delivered
About $29
Garlic crust
Chicken, garlic, mushrooms 1.) once a month
2.) home delivery
3.)$26.00
4.) plain
5.)pepperoni-pineapple-beef .Once a month...LOL( I don't really like pizza)
.Home delivery
.$4
.CRUSTY!!! Yummm....
.I like peperoni 1- once a week
2-either restaraunt takeout or i make it myself
3- about 9.50 from a restaraunt and about 4 or 5 dollars if i make it myself
4-deep dish, plain or thin
5- other-- pepperoni and lots of cheese To troublesome to answer but ill love chesee!! 1)Once a month
2)Restaurant
3) $2.00 a slice
4)Honeslty i like all the above oon that question
5)Pepperoni sausage or garlic 1.Once a week. 2.Store,order,make.don`t 3.Oh,between 5-20 bucks. 4.All types. 5.Pineapple,Herbs,Mushrooms. *Pizza is my favorite food.